پنجشنبه 30 خرداد 1398

کلام روز


امام صادق علیه‌السلام فرمود: مؤمن جز به سه خصلت نیک نشود: فهم عمیق در دین، اندازه‌دارى نیکو در زندگانى و بردبارى بر ناگوارى


تبلیغات


     

از سوی فدراسیون جهانی صورت گرفت؛
اعلام نحوه کسب سهمیه المپیک 2020 - توکیوشناسه خبر: 83051   چهارشنبه 17 مرداد 1397 - 08:43

فدراسیون جهانی تکواندو روند کسب سهمیه المپیک 2020 - توکیو را اعلام کرد که به طور کلی 128 سهمیه در دو گروه مردان و زنان برای رشته تکواندو در نظر گرفته شده است.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، برای شرکت در بازی‌های المپیک 2020 - توکیو، 128 سهمیه در دو گروه مردان و زنان برای تکواندو در نظر گرفته شده است.

120 سهمیه از طریق کسب امتیاز و شرکت در مسابقات، 4 سهمیه (2 مردان و 2 زنان) برای کشور میزبان و 4 سهمیه (2 زنان و 2 مردان) به صورت اهدایی برای کشورهای دارای شرایط که نتوانسته‌اند از طریق رقابت‌های کسب سهمیه، رنکینگ المپیکی و گرنداِسلم مجوز حضور در بازی‌های المپیک را کسب نمایند، تعلق می‌گیرد.

تکواندوکاران حاضر در بازی‌های المپیک می‌بایست حداقل 17 سال داشته باشند و حداکثر 4 ورزشکار در هر یک از گروه مردان و زنان (مجموع 8 نفر و 1 ورزشکار در هر وزن) از هر کشور می‌تواند در بازی‌ها شرکت نمایند.

کشورها می‌توانند 4 سهمیه (مردان و زنان) را از طریق رنکینگ المپیکی و مسابقات گرنداِسلم کسب کنند و حداکثر 2 سهمیه از طریق تورنمنت‌های کسب سهمیه قاره‌ای بدست می‌آید. در صورتی که کشوری از طریق رنکینگ موفق به کسب سهمیه شده با‌شد می‌تواند از سهمیه خود میان 20 ورزشکار نخست رنکینگ المپیکی در دوره زمانی دسامبر 2019 تا ژوئن 2020 استفاده نماید.

48 سهمیه از طریق رنکینگ المپیکی و مجموع امتیازات گرنداِسلم به ورزشکاران تعلق می گیرد که 40 سهمیه از طریق رنکینگ المپیکی پس از مسابقات فینال گرندپری به 5 نفر اول هر وزن تعلق می‌گیرد. در صورت تساوی امتیازات، ورزشکاری که امتیاز خود را در مسابقات با امتیاز بالاتر (درجه و سطح) کسب کرده باشد سهمیه را دریافت می‌کنند. 8 سهمیه به نفرات اول سری مسابقات گرنداِسلم داده می شود و در صورت تساوی امتیازات، ورزشکاری که در سری مسابقات گرنداِسلم و کسب سهمیه این مسابقات به تعداد بیشتری شرکت کرده باشد مجوز حضور در بازی‌های المپیک را بدست می‌آورد. (با اعلام فدراسیون جهانی تکواندو در صورتی که پس از برگزاری مسابقات فینال گرندپری 2019، نام نفر اول مسابقات گرنداِسلم در بین 5 نفر نخست رنکینگ المپیکی باشد، سهمیه گرند اسلم در آن وزن حذف و سهمیه حضور در المپیک توکیو 2020 به 6 نفر نخست رنکینگ المپیکی تعلق می گیرد.)

72 سهمیه نیز (36 زنان - 36 مردان) از طریق تورنمنت ‌های قاره ای کسب خواهد شد.

تنها کشورهایی که از طریق رنکینگ المپیکی و گرنداِسلم کمتر از 2 سهمیه (در هر یک از گروه های مردان و زنان) کسب کرده باشند می‌توانند در این تورنمنت ها شرکت نمایند؛ کشورهایی که 2 سهمیه و یا بیشتر داشته باشند (در هر یک از گروه های مردان و زنان) مجاز به شرکت در رقابت‌ها نمی‌باشند. کشور میزبان جواز حضور در مسابقات را ندارد مگر آنکه از سهمیه‌های کسب شده از طریق رنکینگ و گرنداِسلم انصراف دهند.

تعداد سهمیه‌های قاره‌ای به شرح ذیل است:

- آسیا: 16
- آفریقا: 16
- اروپا: 16
- اقیانوسیه: 8
- پن امریکن: 16

** 2 نفر اول هر وزن سهمیه حضور در بازی‌های المپیک را کسب می نمایند.

کشور میزبان می تواند هر 4 سهمیه (مردان و زنان) را از طریق رنکینگ المپیکی و یا گرنداِسلم کسب نماید. 2 سهمیه (مردان و زنان) برای کشور میزبان درنظر گرفته می‌شود تا در صورتی که نتوانند سهمیه کامل و یا سهمیه ای بدست بیاورد، بتوانند در بازی‌های المپیک با 4 سهمیه شرکت نماید.

4 سهمیه اهدایی (2 زنان - 2 مردان) برای کشورهایی که نتوانستند سهمیه‌ای کسب نمایند درنظرگرفته می شود و به اوزانی تعلق می گیرد که کشور میزبان آنها را انتخاب نکرده باشد.

در صورتی که کشور میزبان از طریق رنکینگ المپیکی و یا گرنداِسلم سهمیه کامل را کسب کرده باشد و یا از سهمیه در نظر گرفته شده انصراف دهد و یا ورزشکارش برای کسب سهمیه اهدایی فاقد شرایط لازم باشد، سهمیه از طریق کمیته ارزیابی به ورزشکارهای دارای شرایط تعلق می گیرد و در صورتی که کمیته ارزیابی نتواند سهمیه را برای ورزشکاری به عنوان سهمیه اهدایی در نظر بگیرد، سهمیه بر اساس رنکینگ المپیکی به ورزشکار دیگری داده می‌شود.

همچنین در صورتی که کشوری که از طریق رنکینگ (المپیکی یا گرنداِسلم) سهمیه کسب کرده باشد و از آن استفاده نکند، سهمیه به ورزشکار دیگر بر اساس رنکینگ المپیکی در همان وزن تعلق خواهد گرفت.

در صورتی که کشوری که از طریق تورنمنت کسب سهمیه المپیکی جواز حضور کسب کرده باشد و از آن استفاده نکند، سهمیه به ورزشکار دیگر بر اساس امتیاز کسب شده در همان تورنمنت و همان وزن اهدا می شود.

ورزشکارانی که از طریق کمیته ارزیابی کسب سهمیه می‌نمایند می بایست یکی از شرایط ذیل را دارا باشند:

- مدال آور(مقام اول تا سوم) مسابقات ثبت شده در جدول فدراسیون جهانی (از ماه می 2018 تا آپریل 2020)
- حداقل برای یک بار جزء 20 نفر اول رنکینگ جهانی قرار گرفته باشد (از ماه می 2018 تا آپریل 2020)
- صعود به مرحله یک هشتم و یا بالا تر در مسابقات قهرمانی جهان 2019
- صعود به مرحله یک چهارم و یا بالاتر در مسابقات قهرمانی قاره‌ای (از ماه می 2018 تا آپریل 2020) و یا تورنمنت کسب سهمیه قاره ای
- قهرمان مسابقات کشوری (ماه می 2018 تا آپریل 2020)تاريخ  ارسال:چهارشنبه 17 مرداد 1397 - 08:43

تعداد بازديد: 305

کد:83051-1398
 اخبار مرتبط:

  نظر شما در رابطه با اين خبر
 نام و نام خانوادگی :
 پست الکترونيک:
 شماره تماس:

 آی پی شما:

 
 دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت فدراسیون در وب سایت منتشر خواهد شد.
 پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
 


 


    امكانات


روز شمار وقایع مهم تکواندو


رويداد پيش رو


گفت و گو


یادداشت


گزارش
صفحه نخست
تاريخچه تكواندو
اعضا هيئت رئيسه
كميته هاي ستادي
هيئت هاي استاني
قوانين كيوروگي
قوانين پومسه
قوانين هانمادانگ
كيوروگي
پومسه
هانمادانگ
كل اخبار
آرشیو اخبار
اخبار استان ها
گفت و گو
گزارش
یادداشت
نشريه تكواندو
بانوان
سازمان ليگ
تیم های ملی
وزارت ورزش و جوانان
کمیته ملی المپیک
كميته آموزش
كميته داوران
كميته مربيان
كميته فرهنگي
كميته استانها
كميته روابط عمومي
كميته روابط بين الملل
كميته مسابقات
كميته آزمون
كميته توسعه همگانی
كميته قضایی
گزارش تصويري
بازيهاي المپيك
قهرماني جهان
جام جهاني
بازيهاي آسيايي
قهرماني غرب آسيا
باشگاههاي آسيا
بين المللي دهه فجر
پاراتکواندو
بازیهای آسیایی
جام باشگاه های آسیا
نظامیان جهان
مرکز جهانی تکواندو
بانک شهدای تکواندو
تالار مدال آوران
تالار افتخارات
دانشگاه علمی کاربردی
پيوندها
ارسال اخبار
پرسش و پاسخ
تماس باما
ویدئوهای تکواندو
جستجو
آئين نامه
اطلاعیه و بخشنامه

آدرس: تهران - خيابان شريعتي - خيابان شهيد ميرزاپور (خيابان سهيل سابق) كوچه شهید طاهری - روبروي مجتمع مسكوني سبحان - فدراسيون تكواندو جمهوري اسلامي ايران
شناسه پستي:
1931747674         تلفنخانه :3-22242441    
ساعات كار فدراسيون تكواندو : شنبه الي چهارشنبه : 00: 8 لغايت 16:00      پنج شنبه : تعطیل

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسيون تكواندو جمهوري اسلامي ايران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.

  
 Free Page Rank Tool