پنجشنبه 2 اسفند 1397

کلام روز


**************
هرگز بر کسی خشم نگیر،از کسی چیزی مخواه و هرچه برای خودت می خواهی برای دیگران نیز بخواه.


تبلیغات


       

کمرانی: با انگیزه تاریخ‌سازی راهی ویتنام می شویمشناسه خبر: 78369   شنبه 29 ارديبهشت 1397 - 08:39

سرمربی تیم‌ملی تکواندو زنان گفت: 70 درصد از برنامه‌هایی پیش بینی شده را انجام دادیم و بچه‎ها در تمرینات روند رضایت‌بخشی را داشتند؛ اگرخدا بخواهد و دختران تکواندو توانمندی خود را در میدان مبارزه به نمایش بگذارند می‌توانیم نتایج خوبی کسب کنیم.


تیم‌ملی تکواندو زنان ایران از 5 فروردین‌ماه تمرینات خود را برای حضور در بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در مرکز جهانی تکواندو آغاز کرد؛ در نهایت پس از پشت سر گذاشتن چندمرحله انتخابی نفرات اعزامی مشخص و معرفی شدند. مهرو کمرانی سرمربی جوان و با تجربه کشورمان پیش از اعزام به این رقابت‌ها در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون تکواندو گفت: اردو را با ترکیبی نسبتا جدید و هوگوپوشانی که میانگین سنی 18 سال داشتند پیگیری کردیم.

وی افزود: در این دوره نفراتی را داشتیم که توانستند خوش بدرخشند و پیروز شوند اما با توجه به اینکه رنک و همچنین تجربه حضور در رویداد برون مرزی را نداشتند نمی‌توانستیم عملکرد آنها را در رقابت‌های آسیایی پیش‌بینی کنیم و نکته حائز اهمیت این بود که در اولین پیکار باید با بهترین‌های دنیا مبارزه می‌کردند؛ برهمین اساس ترجیح دادیم نفرات با تجربه‌تر و همچنین نفراتی را که موفق به کسب سهمیه در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی – آسیا شدند را اعزام کنیم.

سرمربی تیم تکواندو زنان اینطور ادامه داد: از نکات ویژه‌ این اردو حضور تکواندوکارانی است که طی یک‌سال گذشته در تمرینات برای اعزام به مسابقات مختلف با ما همراه بودند؛ با توجه به اینکه با شیوه تمرینی آشنا بودند روند کار ما سریع‌تر پیش رفت و به نظرم این تیم نسبت به قبل فنی تر شده، بسیاری از نقص‌های بچه‌ها از بین رفته و با انگیزه بالا برای حضور در این رقابت‌ها آماده شده‌اند.

کمرانی تصریح کرد: فرصت کوتاهی را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در اختیار داشتیم اما خدا را شکر بچه‌ها پیشرفت خوبی داشتند، همچنین سعی کردیم بر قوانین جدید داوری تمرکز کنیم و تمرینات را براساس این تغییرات پیگیری نماییم. هنوز باید برای ارتقا رنک بچه‌ها تلاش کنیم تا انشالله در جایگاه مطلوبی قرار بگیرند. دختران تکواندو بارها توانمندی خود را در مسابقات مختلف نشان داده‌اند.

وی با اشاره به پیشرفت تکواندو در سراسر جهان گفت: دیگر رقابت‌ها مثل گذشته نیست و تمامی کشورها بر این رشته المپیکی سرمایه گذاری کرده‌اند و قطعا این کار ما را خیلی سخت‌تر می‌کند؛ با توجه به اینکه رنکینگ در قرعه‌کشی تاثیر گذار است ما نیز باید بر این بخش توجه ویژه‌ای داشته باشیم؛ امیدوارم بتوانیم مهر‌هایی قدرتمندی که در تیم داریم را حفظ نماییم و همچنین برنامه‌ریزی کنیم تا دیگر نفراتی که در اردو هستند امتیاز جمع کنند و برای انتخاب بچه‌ها محدودیتی نداشته باشیم.

سرمربی تیم دختران خاطرنشان کرد: 70 درصد از برنامه‌هایی پیش بینی شده را انجام دادیم و بچه‎ها در تمرینات روند رضایت‌بخشی را داشتند؛ اگر خدا بخواهد و دختران تکواندو توانمندی خود را در میدان مبارزه به نمایش بگذارند می‌توانیم نتایج خوبی کسب کنیم. امیدوارم بچه‌ها بتوانند در این دوره کار بزرگی انجام دهند و مثل علیزاده که در نخستین اعزام "جید جونز" انگلیسی را از پیش رو برداشت این نفرات هم بتوانند نتیجه خوبی کسب کنند؛ ما با انگیزه تاریخ‌سازی راهی ویتنام می‌شویم.

کمرانی در پاسخ به این سوال که مهمترین حریفان نمایندگان ایران کدام کشورها هستند؟ گفت: تیم کره‌جنوبی و چین نفرات خوبی را در اختیار دارند؛ کشورهای دیگر همچون تایلند و چین تایپه نیز تک مهره‌های خوبی را در ترکیب خود دارند اما بچه‌های ما نیز هیچ چیز کم ندارند و می‌توانند بهترین‌های آسیا را شکست دهند.

وی با اشاره به اردوی یک هفته‌ای تیم در استان گیلان بیان کرد: با توجه به اینکه شرایط آب و هوایی گیلان تا حدودی به ویتنام نزدیک بود درخواست این اردو را دادیم که با استقبال این استان نیز همراه بود؛ از رییس و نایب رییس هیات و همچنین یزدان پرست که از ما در این اردو حمایت کردند تشکر می‌کنم.

سرمربی تیم‌ملی تکواندو زنان ایران در ادامه با اشاره به تك تك اعضاي تيم گفت:

ناهید کیانی نماینده وزن 49- کیلوگرم از تکواندوکاران نترس، پرسرعت و کمی احساسی است؛ ناهید ضربات صورت خوبی می‌زند، در بخش چرخشی پیشرفت چشمگیری داشته و تهدیدی برای حریفانش به حساب می‌آید. ناهید برای کسب مدال طلا می‌رود و امیدوارم به هدفش برسد چراکه لیاقتش را دارد. او از المپین‌های بعدی ایران است.

طیبه پارسا تکواندوکار وزن 57- کیلوگرم ایران از نظر قدرت بدنی در جایگاه خوبی قرار دارد و امیدوارم توانسته باشد از نظر روانی خود را آماده کند چراکه فکر می کنم چیزی که در رویدادهای گذشته باعث شکستش شد جنبه روحی و روانی بود و دلم می‌خواهد جواب صبوری خود را بگیرد.

کیمیا علیزاده در وزن 62- کیلوگرم تکواندوکار باغیرتی است که ثابت کرده در بدترین شرایط می تواند بهترین باشد و هیچ چیزی باعث نمی‌شود تحت تاثیر قرار بگیرد؛ انشالله بتواند همچون گذشته تاریخ سازی کند و اولین طلای آسیا را کسب نماید.

ملیکا میرحسینی هوگوپوش وزن 67- کیلوگرم بازیکن پرقدرت و با انگیزه است؛ نسبت به گذشته فنی‌تر شده و امیدوارم بتواند توانایی خود را در شیاپ‌چانگ نشان دهد.

هانیه اخلاقی نماینده وزن 73- کیلوگرم از تکواندوکاران با تجربه تیم است و فکر می کنم از نظر روانی در جایگاه خوبی قرار دارد و با حفظ همین شرایط می‌تواند نتیجه بگیرد؛ هانیه از ضربات صورت غافلگیر کننده‌‎‌ای استفاده می‌کند و باید از این ویژگی به نحو احسن استفاده نماید.

زهرا پوراسماعیل تکواندوکار سنگین وزن ایران از بازیکنان احساسی ما است که با روحیه خوب می‌تواند کارهای بزرگی انجام دهد. زهرا در اجرای تکنیک‌هایش از سرعت بالایی برخوردار است؛ دلم می‌خواهد از فرصتش استفاده کند و خود را ثابت نماید.

همچنین دو هوگوپوش نیز از طریق کسب سهمیه در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند که نظر کمرانی را در رابطه با این هوگوپوشان در ادامه می‌خوانید:

کیانا اخوان نماینده وزن 46- کیلوگرم از تکواندوکاران کم تجربه است اما تمامی تمریناتش را در میدان اجرا می‌کند و از بازیکنان آینده‌دار است.

سودابه پورصادقی در وزن 49- کیلوگرم از هوگوپوشان فنی تیم است امیدوارم در این دوره بتواند توانایی خود را ثابت کند و متفاوت‌تر از گذشته عمل کند.

وی در پایان گفت: از دیگر تکواندوکاران که خارج از اردو هستند می‌خواهم خوب تمرین کنند و تیم ما را دعا کنند؛ اگر خودشان بخواهند می‌توانند وارد اردو شوند و ما نیز سعی می کنیم از آنها حمایت کنیم و منتظرشان هستیم.

تاريخ  ارسال:شنبه 29 ارديبهشت 1397 - 08:39

کد:78369-1397
 اخبار مرتبط:

  نظر شما در رابطه با اين خبر
 نام و نام خانوادگی :
 پست الکترونيک:
 شماره تماس:

 آی پی شما:

 
 دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سایت فدراسیون در وب سایت منتشر خواهد شد.
 پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
 


 


    امكانات


روز شمار وقایع مهم تکواندو


رويداد پيش رو


گفت و گو


یادداشت


گزارش
صفحه نخست
تاريخچه تكواندو
اعضا هيئت رئيسه
كميته هاي ستادي
هيئت هاي استاني
قوانين كيوروگي
قوانين پومسه
قوانين هانمادانگ
كيوروگي
پومسه
هانمادانگ
كل اخبار
آرشیو اخبار
اخبار استان ها
گفت و گو
گزارش
یادداشت
نشريه تكواندو
بانوان
سازمان ليگ
تیم های ملی
وزارت ورزش و جوانان
کمیته ملی المپیک
كميته آموزش
كميته داوران
كميته مربيان
كميته فرهنگي
كميته استانها
كميته روابط عمومي
كميته روابط بين الملل
كميته مسابقات
كميته آزمون
كميته توسعه همگانی
كميته قضایی
گزارش تصويري
بازيهاي المپيك
قهرماني جهان
جام جهاني
بازيهاي آسيايي
قهرماني غرب آسيا
باشگاههاي آسيا
بين المللي دهه فجر
پاراتکواندو
بازیهای آسیایی
جام باشگاه های آسیا
نظامیان جهان
مرکز جهانی تکواندو
بانک شهدای تکواندو
تالار مدال آوران
تالار افتخارات
دانشگاه علمی کاربردی
پيوندها
ارسال اخبار
پرسش و پاسخ
تماس باما
ویدئوهای تکواندو
جستجو
آئين نامه
اطلاعیه و بخشنامه

آدرس: تهران - خيابان شريعتي - خيابان شهيد ميرزاپور (خيابان سهيل سابق) كوچه شهید طاهری - روبروي مجتمع مسكوني سبحان - فدراسيون تكواندو جمهوري اسلامي ايران
شناسه پستي:
1931747674         تلفنخانه :3-22242441    
ساعات كار فدراسيون تكواندو : شنبه الي چهارشنبه : 00: 8 لغايت 16:00      پنج شنبه : تعطیل

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسيون تكواندو جمهوري اسلامي ايران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.

  
 Free Page Rank Tool